wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 02 lipiec 2012 15:26

Chciał wyeliminować konkurencję

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Chciał wyeliminować konkurencję www.sxc.hu

Zarzutami i policyjnym dozorem zakończyła się dla 33-letniego mężczyzny próba wyeliminowania z rynku konkurencji. Taki sam los spotkał jego dwóch wspólników, którzy pomagali w realizacji planów. Mężczyźni podpalili samochód konkurencyjnej firmy.

33-latek z Koszalina prowadził działalność gospodarczą i zajmował się usługami transportowymi. Borykając się z biznesowymi problemami i z tym, że nowopowstałe firmy zyskują coraz więcej klientów, postanowił sam rozprawić się z konkurencją. W tym celu skontaktował się z 31-letnim mężczyzną, który miał mu pomóc. Gdy przedsiębiorca zapłacił określoną sumę, ten zlecił 27-latkowi podpalenie samochodu należącego do konkurencyjnej firmy, wskazując konkretnie, o jakie auto chodzi. Po jakimś czasie 27-letni mężczyzna zakradł się na teren parkingu, przedostał się przez ogrodzenie, oblał zaparkowanego tam busa benzyną i podpalił.
Poinformowani o podpaleniu policjanci z koszalińskiej komendy zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn. Pierwszy z nich, 33-letni przedsiębiorca usłyszał zarzut podżegania do popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia, 31-latek - zarzut pomocnictwa w jego dokonaniu, a 27-latek - zarzut zniszczenia mienia. Wobec wszystkich zatrzymanych, zgodnie z wnioskiem mundurowych, prokuratura zastosowała policyjny dozór.

{jumi [*9]}

a