niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
środa, 27 czerwiec 2012 14:39

Policjanci odnaleźli 76-latka

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjanci odnaleźli 76-latka www.policja.pl

Policjanci, strażacy, strażnicy leśni, funkcjonariusze z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz rodzina poszukiwali 76–letniego mężczyzny. Po prawie 30 godzinach osiągnięto sukces. Straszy mężczyzna został odnaleziony około 6 kilometrów od Nidzicy.

Zaginięcie mężczyzny zostało zgłoszone nidzickiej policji 26 czerwca rano przez członka rodziny. 76-letni nidziczanin w poniedziałek około godz. 14.30 wyszedł z ogródków działkowych pod Nidzicą, informując żonę, że idzie do lasu zobaczyć, czy są jagody. Od tej chwili brak było jakiegokolwiek kontaktu z mężczyzną. Z uwagi na zbliżający się wieczór zaniepokojeni członkowie rodziny sami rozpoczęli poszukiwania.
We wtorek rano do Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy wpłynęło zawiadomienie o zaginięciu mężczyzny. Do poszukiwań przyłączyli się strażacy z Nidzicy oraz strażacy ochotnicy, strażnicy leśni, policjanci z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz dalsza rodzina i znajomi.
Około godz. 19.30 policjanci ustalili, że w miejscowości Siemiątki był widziany mężczyzna podobny do poszukiwanego. Natychmiast w to miejsce skierowano policjantów i przy pomocy mieszkańców odnaleziono 76-latka. Policjanci radiowozem odtransportowali poszkodowanego do szpitala, gdzie udzielono mu niezbędnej pomocy.

{jumi [*9]}

a