sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 22 czerwiec 2012 13:44

Szlak przemytu narkotyków zlikwidowany Wyróżniony

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szlak przemytu narkotyków zlikwidowany www.policja.pl

400 kilogramów kokainy zabezpieczono we wspólnej operacji Centralnego Biura Śledczego oraz francuskiej służby celnej DNRED we współpracy z angielskim Border Force (UKBA) podczas kontroli polskiego jachtu morskiego w okolicach angielskiego portu Portsmouth. Zatrzymano dwóch mężczyzn notowanych już w policyjnych kartotekach za działalność przestępczą.

Polski jacht morski skontrolowała angielska straż przybrzeżna. Ujawnione 400 kg kokainy ukryte było w specjalnie do tego celu przygotowanych skrytkach stanowiących element konstrukcji jachtu. Jednostka przypłynęła z Karaibów, natomiast jej załogę stanowili dwaj obywatele polscy wcześniej notowani już za działalność przestępczą. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Odpowiedzą oni za przemyt narkotyków przed brytyjskim wymiarem sprawiedliwości.
Kokaina miała trafić na rynek europejski. Posłużyć mogła do jednoczesnego odurzenia około 8 milionów osób. Szacowana czarnorynkowa wartość skonfiskowanych narkotyków to ok. 160 milionów złotych.
Centralne Biuro Śledcze KGP prowadzi działania przeciwko zorganizowanej przestępczości narkotykowej nie tylko na terenie kraju, ale również poza jego granicami. We współpracy z innymi partnerami biuro angażuje się m.in. w działania realizowane w regionie Ameryki Południowej i Karaibów. Tego typu operacje pozwalają na rozbicie zorganizowanych grup przestępczych oraz przerwanie szlaków przemytu, odsuwając tym samym zagrożenie, jakim jest przestępczość narkotykowa daleko od granic Polski i Europy.

{jumi [*9]}

a