poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 20 czerwiec 2012 15:06

Pracownik ochrony banku spłoszył napastnika

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pracownik ochrony banku spłoszył napastnika www.sxc.hu

Policjanci zatrzymali sprawcę napadów na banki kilkadziesiąt minut po tym, jak uciekł z banku spłoszony przez pracownika ochrony. 23-letni mieszkaniec Krakowa został odnaleziony w pobliskim lesie i zatrzymany po krótkim pościgu. 

19 czerwca po południu mężczyzna napadł na dwa banki. Najpierw zamaskowany sprawca posługujący się przedmiotem przypominającym broń palną usiłował zrabować pieniądze w jednym z banków w Nowej Hucie, skąd został wyproszony przez pracownika ochrony. Niedługo później wtargnął do placówki innego banku. Sterroryzował obsługę, grożąc trzymanym pistoletem i zażądał wydania pieniędzy. W porę zareagował pracownik ochrony, który swoją zdecydowaną postawą spłoszył napastnika. Sprawca wybiegł z banku i ukrywał się.
Wezwani na miejsce policjanci podążali śladem zbiegłego sprawcy, by po kilkudziesięciu minutach od napadu zatrzymać go w zaroślach. Teraz młodemu mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Policjanci prowadzący sprawę szacują, że mężczyzna brał udział w przynajmniej dziewięciu innych napadach. Trwają czynności procesowe z jego udziałem.
W poszukiwania sprawcy zaangażowani byli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Centralnego Biura Śledczego, Oddziału Prewencji Policji oraz Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.
Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik Biały.

{jumi [*9]}

a