wtorek, maj 28, 2024
Follow Us
poniedziałek, 18 czerwiec 2012 14:05

Rosjanom sprzedał stare banknoty

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rosjanom sprzedał stare banknoty www.policja.waw.pl

Euro w Polsce sprawia, że oszuści są coraz bardziej kreatywni. Jeden z nich sprzedał rosyjskim turystom stare polskie banknoty. Meżczyznę zatrzymali jednak warszawscy policjanci. Znaleźli przy nim 4 bilety na mecz Rosja-Grecja. Nie wiadomo, skąd 48-latek ma bilety. 

Policjanci ze Śródmieścia zostali zaczepieni przez dwóch Rosjan, którzy chwilę wcześniej „zamienili" euro na złotówki. Jak się jednak okazało zostali oszukani, bo w ich ręce trafiły stare banknoty, które wyszły z obiegu w 1996 roku. Za banknoty Rosjanie zapłacili 300 euro.
Policjanci zaczęli szukać nieuczciwego cinkciarza i namierzyli go tuż przy wyjściu z Dworca Centralnego na Al. Jerozolimskich. Prawdopodobnie szukał okazji, by zarobić na obcokrajowcach, którzy przyjechali na mecz Grecja – Rosja.
48-letni Robert Z. został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim banknoty różnych państw i stare 50-złotówki. Mężczyzna miał również przy sobie cztery bilety na mecz Grecja – Rosja. Policjanci ze śródmiejskiej dochodzeniówki ustalają, czy bilety zostały skradzione. Robert Z. usłyszał już zarzut oszustwa. Grozi mu za nie do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci apelują do wszystkich, by zwracali uwagę na osoby oferujące do sprzedaży polskie banknoty, a obcokrajowcom radzą, by sprawdzić - chociażby na stronach internetowych - jak wyglądają obowiązujące w Polsce środki płatnicze.

{jumi [*9]}

a