sobota, maj 18, 2024
Follow Us
niedziela, 17 czerwiec 2012 14:30

Biznes i Edukacja

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Biznes i Edukacja www.sxc.hu

 

Jak już informowaliśmy program Warsaw-Illinois Executive MBA (WIEMBA) zajął I miejsce w Rankingu MBA Perspektywy 2012 drugi rok z rzędu, wyprzedzając programy MBA takich uczelni jak: Akademia Leona Koźmińskiego, SGH, czy Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej.

- Zadaniem na dziś zarówno dla uczelni, jak i mediów, jest przywrócenie ducha przedsiębiorczości lat 90. XX w. i kształcenie nie tylko sprawnych menedżerów, ale przede wszystkim innowatorów. Przybywa nam za mało przedsiębiorstw, podobnie, zresztą, jak w pozostałych krajach Unii Europejskiej, a to oznacza brak nowych miejsc pracy i idei. Mimo rosnącego poziomu eksportu, nasze firmy są w niewielkim stopniu innowacyjne i umiędzynarodowione – powiedział prof. Krzysztof Obłój, przewodniczący Rady Doradczej Programu WIEMBA. – Główne kierunki inwestycji zagranicznych polskich przedsiębiorstw to Holandia, Szwajcaria i Luksemburg, czyli umiędzynarodowienie polskich firm polega przede wszystkim na tworzeniu spółek specjalnego przeznaczenia w krajach europejskich o bardziej życzliwej biurokracji państwowej i stabilniejszym systemie prawa. Jest to jasny sygnał, iż polscy przedsiębiorcy oczekują większego komfortu i bezpieczeństwa instytucjonalnego prowadzonej działalności gospodarczej. I o ile kreowanie innowacyjności nie jest łatwe, o tyle zbudowanie dla przedsiębiorców lepszego ładu instytucjonalnego jest w zasięgu i możliwościach naszego państwa.

Dr Tomasz Ludwicki, dyrektor programu WIEMBA, zauważył: - programy takie jak nasz są forpocztą rozpoznającą potencjał współpracy pomiędzy biznesem a uczelnią. Kadra menedżerska wyedukowana w oparciu o najlepsze, międzynarodowe standardy, może w skuteczny sposób zarządzać nawet największymi firmami. To absolwenci naszego MBA zarządzają sześcioma spośród 20. największych firm w Polsce wg „Listy 500 Rzeczpospolitej”. Wiedza zdobyta podczas zajęć na Executive MBA daje umiejętności rozwiązywania złożonych problemów organizacyjnych i wykorzystywania w pełni pojawiających się szans, czego dowodem są choćby projekty doradcze przygotowywane podczas studiów. Na sześć projektów przygotowanych w 2011 r. na Warsaw-Illinois Executive MBA, wszystkie sześć jest wdrażanych: trzy z nich - przygotowane dla firm notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dwa - dla firm międzynarodowych, a ostatni dla firmy prowadzonej przez polskich przedsiębiorców.

Program Warsaw-Illinois Executive MBA, akredytowany przez AASCB oraz AMBA, jest realizowany od 1991 r. przez Uniwersytet Warszawski oraz The University of Illinois.

{jumi [*9]}

 

 

a