wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
piątek, 15 czerwiec 2012 13:24

Policjant fałszywie oskarżony o napaść

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjant fałszywie oskarżony o napaść www.sxc.hu

Mieszkanka Piaseczna fałszywie oskarżyła grupę ludzi – w tym policjanta – o napaść na nią i splądrowanie jej mieszkania. Teraz policjanci Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji udowodnili, że kobieta całe zdarzenie wymyśliła.

W grudniu 2011 roku roku kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie rzekomo dokonanym na jej szkodę. Według relacji zgłaszającej, w lipcu zeszłego roku jej mieszkanie odwiedziła grupa agresywnych osób, które domagały się zwrotu fikcyjnego długu. Wobec kobiety napastnicy byli agresywni, stosowali przemoc fizyczną, a jeden z członków grupy – policjant - nawet przystawił jej pistolet do głowy i zagroził jego użyciem. Gdy rzekomi napastnicy nie otrzymali żądanych pieniędzy, mieli splądrować mieszkanie i odejść z łupami w postaci gotówki, biżuterii, ubrań i sprzętu elektronicznego – łącznie o wartości ponad 30 tysięcy złotych.
Wobec tak poważnych oskarżeń sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Podczas śledztwa jednoznacznie stwierdzili, że opisywane zdarzenie w ogóle nie zaistniało. Kobieta sama pozbyła się cennych przedmiotów, a pytana później o nie przez swojego partnera, wymyśliła całą historię o napadzie, prawdopodobnie próbując się w ten sposób usprawiedliwić.
Próba bezpodstawnego oskarżenia Policji i innych osób zakończyła się tym, że sama zgłaszająca usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa z art.233 par.1 kk, czyli zeznania nieprawdy. Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze.

{jumi [*9]}

a