niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
środa, 13 czerwiec 2012 13:55

Najbardziej poszukiwani wpadli w Irlandii

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Najbardziej poszukiwani wpadli w Irlandii www.sxc.hu

W ręce policjantów wpadli Andrzej L. oraz Ireneusz N., którzy znajdowali się na szczycie listy osób poszukiwanych przez polską Policję, a związani byli z przestępczością zorganizowaną. Ścisła współpraca z policją w Irlandii przyniosła wymierne korzyści w poszukiwaniach. 

Policjanci z Biura Kryminalnego KGP wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i policjantami z Irlandii pracowali nad tą sprawą od września 2011 roku. Głównym zadaniem funkcjonariuszy było zatrzymanie poszukiwanych Polaków, którzy - jak wynikało z ustaleń - po dokonaniu przestępstw w Polsce, ukrywali się w Irlandii.
Z zebranych informacji wynikało, że podejrzani prowadzili na terenie zielonej wyspy działalność przestępczą związaną z handlem narkotykami, wymuszeniami oraz ściąganiem haraczy od Polaków.
Zebrane i przekazane informacje kolegom ze specjalnej grupy pościgowej FAST Irlandia umożliwiły zatrzymanie najpierw 39-letniego Andrzeja L.
Dalsza praca związana z ustaleniem miejsca pobytu kolejnego poszukiwanego była znacznie utrudniona, gdyż po zatrzymaniu Andrzeja L., drugi poszukiwany zaczął się ukrywać i często zmieniać miejsca zamieszkania, zrywając wszelkie kontakty towarzyskie.
Bieżąca i bezpośrednia wymiana informacji w tym przypadku miała ogromne znaczenie. I tak po uzyskaniu i przekazaniu kolejnej informacji kolegom z Irlandii, kilka tygodni później trafiono na ślad poszukiwanego mężczyzny, kolejnego członka grupy przestępczej. W zatrzymaniu brała udział specjalistyczna jednostka szturmowa policji irlandzkiej, gdyż zachodziło podejrzenie, że poszukiwany może mieć przy sobie broń palną. W wyniku podjętych działań, 33-letni Ireneusz N. został zatrzymany w wynajmowanym przez niego mieszkaniu.
Obaj zatrzymani trafili do Polski, gdzie będą odsiadywać wcześniejsze wyroki.
Już wcześniej w ręce policjantów wpadł w Dublinie 47-letni Krzysztof N. Mężczyzna, który był członkiem tej samej grupy przestępczej, również poszukiwany był na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania oraz listów gończych za wymuszenia rozbójnicze i groźby.

{jumi [*9]}

a