wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
poniedziałek, 11 czerwiec 2012 14:44

Okradał kościoły

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Okradał kościoły www.policja.pl

W Opolu 49-letni mężczyzna przyznał się do ponad 50 kradzieży. Kradł rynny – głównie z kościołów na terenie województw opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Grozi mu teraz 5 lat więzienia. 

7 czerwca nad ranem policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali na jednej z opolskich ulic fiata uno, którym podróżowały dwie osoby. W trakcie kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli w bagażniku pojazdu pogniecione rynny.
Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, rynny pochodziły z jednego z kościołów na terenie województwa śląskiego, gdzie w okresie od 3 do 7 czerwca nieznani sprawcy skradli rynny miedziane o wartości 1,5 tysiąca złotych. Funkcjonariusze zatrzymali podróżującą fiatem 47-letnią kobietę i 49-letniego mężczyznę. Obydwoje są mieszkańcami województwa opolskiego.
Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie w miniony piątek zarzutów kradzieży obydwojgu zatrzymanym. Jeden z zarzutów dotyczył kradzieży rynien z kaplicy na terenie Opola. Do tej kradzieży doszło w nocy z 1 na 2 czerwca. Podobnie jak w poprzednim przypadku straty wyceniono na 1,5 tysiąca złotych.
Zatrzymany 49-latek przyznał się do ponad 50 tego typu kradzieży na terenie województw opolskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Przestępstw dokonywał od początku tego roku. Jak wynika z zebranych przez policjantów materiałów, łupem padały głównie rynny z obiektów sakralnych. Rynny po zniszczeniu trafiały do różnych punktów skupu złomu. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.
W miniony piątek prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec dwójki podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji. Policjanci przewidują dalszy rozwój sprawy.

{jumi [*9]}

a