niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
piątek, 01 czerwiec 2012 15:33

Policjant uratował sprawcę pożaru

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjant uratował sprawcę pożaru www.sxc.hu

Zabrzański policjant z narażeniem życia udzielał pomocy mieszkańcom budynku przy ul. Anieli Krzywoń. Wyprowadził z palącego się mieszkania 30-letniego mężczyznę. Ze względu na zatrucie tlenkiem węgla, zarówno sprawca pożaru jak i bohaterski policjant zostali przewiezieni do szpitala. 

Do zdarzenia doszło 31 maja po godz. 17 w centrum Zabrza. Pełniący służbę w Komisariacie I Policji w Zabrzu Andrzej Wojnarowski został skierowany na ul. Anieli Krzywoń 12, gdzie miało mieć miejsce włamanie do piwnicy. W chwili, kiedy policjant pukał do mieszkania pokrzywdzonej, nagle usłyszał krzyki dobiegające z trzeciego piętra. Funkcjonariusz pobiegł na piętro, z którego dochodził hałas, gdzie zastał kilku lokatorów budynku. Wydobywający się z jednego z mieszkań dym jednoznacznie wskazywał, że w mieszkaniu wybuchł pożar.

Policjant bez chwili zastanowienia nakazał lokatorom opuścić budynek, a sam wszczął alarm, dobijając się do poszczególnych mieszkań i nakazując ich opuszczenie. W trakcie ewakuacji dzwonił na numer alarmowy straży pożarnej, której dyżurny powiedział, że strażacy są już w drodze.

W palącym się mieszkaniu przebywał mężczyzna, który nieskutecznie usiłował walczyć z ogniem. Funkcjonariusz wszedł do mieszkania i z narażeniem życia wyprowadził jego właściciela na zewnątrz. Chwilę później na miejscu byli już strażacy, którzy bez trudu poradzili sobie z zagrożeniem.

Właściciel mieszkania oraz interweniujący policjant zostali przewiezieni przez ratowników medycznych do szpitala miejskiego w Zabrzu Biskupicach. W przypadku funkcjonariusza z lekarze stwierdzili dwukrotne przekroczenie stężenia tlenku węgla w organizmie. Policjant pozostał w szpitalu na obserwacji.

Wstępne ustalenia wskazują, że właściciel mieszkania zasnął w fotelu po zażyciu leków. Wcześniej 30-latek zapalił papierosa, który nie gaszony spowodował zapalenie się fotela, a następnie innych przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu.

{jumi [*9]}

a