środa, maj 29, 2024
Follow Us
piątek, 01 czerwiec 2012 10:59

Warszawa gotowa na Euro 2012

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawa gotowa na Euro 2012 Fot.: Alicja Micuła

Na ul. Żwirki i Wigury, od Lotniska Chopina aż do Al. Jerozolimskich, wydzielono buspas, który znacząco ułatwi przejazd autobusów tą trasą. Pozostali kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Wszak wszyscy jesteśmy kibicami!

Buspas będzie działać przez 24 h na dobę. W dni meczowe, około 4 godziny przed każdym meczem, zamykane będą następujące ulice: Wybrzeże Szczecińskie od mostu Świętokrzyskiego do al. Stanów Zjednoczonych, al. Zieleniecka od ronda Waszyngtona do ul. Zamoyskiego oraz północna jezdnia Al. Jerozolimskich, mostu Poniatowskiego, al. Waszyngtona od ronda Dmowskiego do ul. Kinowej. Trasy zmieni też komunikacja miejska. Aleją Zieleniecką nie pojadą tramwaje, a autobusy kursujące mostem Poniatowskiego pojadą Trasą Łazienkowską. Przeniesiona zostanie też pętla autobusowa kursów nocnych spod Złotych Tarasów na skrzyżowanie ulic Jana Pawła II i Chałubińskiego.

W podróż z lotniska Chopina do Śródmieścia lepiej jednak wyruszyć pociągiem SKM. Składy kursują  ok.  co 15 minut i zatrzymują się na stacjach: Służewiec, Żwirki i Wigury, Rakowiec, Aleje Jerozolimskie, Warszawa Zachodnia, Warszawa Ochota (tylko SKM) i w centrum (KM dojeżdżać będą też do Warszawy Wschodniej). Inwestycja ta pochłonęła ok. 350 mln złotych.

Od 1 czerwca do 1 lipca w pociągach kursujących między Lotniskiem Chopina a Dworcem Wschodnim Zarząd Transportu Miejskiego (ZTM) i Koleje Mazowieckie (KM) będą honorować wszystkie rodzaje biletów, łącznie z jednorazowymi i czasowymi.

{jumi [*9]}

 

a