poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
środa, 30 maj 2012 18:09

Nagrody za działalność CSR

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gniazdo sokołów, którym opiekuje się KGHM i Stowarzyszenie "Sokół". Gniazdo sokołów, którym opiekuje się KGHM i Stowarzyszenie "Sokół". Fot. KGHM

Tygodnik Gazeta Finansowa przyznał dwa wyróżniania w najnowszej, 13. edycji „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”.

Kolegium redakcyjne spośród blisko 50 różnych projektów społecznych wybrało dwie najciekawsze inicjatywy. Wyróżnienia za wyjątkowe zaangażowanie w działalność CSR otrzymały: Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego im. J. K. Steczkowskiego za prowadzony od czterech lat konkurs grantowy „Na dobry początek!” oraz KGHM Polska Miedź S.A. wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” za zaangażowanie w ochronę gatunkową sokoła wędrownego i opiekę nad lęgowym stanowiskiem drapieżnika.

Raport Społeczna Odpowiedzialność Biznesu tygodnika Gazeta Finansowa publikowany jest co kwartał i w całości poświęcony jest obszarowi CSR. W każdej edycji e wyróżniane są dwa projekty, prowadzone przez firmy i instytucje, które konsekwentnie realizują interesujące programy wsparcia ważnych społecznie obszarów. W publikacji zamieszczane są również artykuły ekspertów i liderów opinii publicznej, którzy radzą, jak poruszać się w obszarze działań CSR. Na tym polu ważne jest nie tylko samo zaangażowanie społeczne, ale przede wszystkim przemyślana i zgodna z misją firmy strategia CSR.

Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego prowadzi od czterech lat konkurs grantowy „Na dobry początek!”, w którym dofinansowuje projekty edukacyjne dla dzieci w wieku 2 - 5 lat mieszkających na terenach wiejskich i w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. W maju ruszyła piąta edycja konkursu. O dofinansowanie mogą ubiegać się podmioty niedziałające dla osiągnięcia zysku: stowarzyszenia, fundacje, świetlice wiejskie, biblioteki, domy kultury, przedszkola i pozostałe instytucje działające dla dobra publicznego, zarejestrowane w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców. KGHM Polska Miedź i Stowarzyszenie Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” wyróżnione w XIII edycji Raportu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu za zaangażowanie w ochronę gatunkową sokoła wędrownego i opiekę nad lęgowym stanowiskiem drapieżnika. Para sokołów wędrownych od czterech lat gniazduje na kominie Huty Miedzi Głogów. Życie tych niezwykłych drapieżników od niedawna może oglądać cała Polska. Dzięki KHGM Polska Miedź i Stowarzyszeniu Na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” został uruchomiony podgląd on-line. Miedziowa spółka od lat czynnie wspiera sokolników w walce o odbudowę populacji sokoła wędrownego w Polsce, poprzez m.in. ochronę stanowiska lęgowego tych pięknych ptaków. Honorowy patronat nad 13. edycją „Raportu Społeczna Odpowiedzialność Biznesu” objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Partnerzy Raportu: Super Biznes oraz portal Kurier365.pl.

{jumi [*9]}

a