sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 28 maj 2012 14:21

Miał być rozbój, są zarzuty

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Miał być rozbój, są zarzuty policja.waw.pl

Pracownica salonu gier na terenie gminy Stare Babice najpierw przekonywała policjantów, że została napadnięta i związana przez sprawców, a następnie okradziona. Potem policjanci z wydziału kryminalnego wspólnie z prokuratorem, po ustaleniu okoliczności, w jakich doszło do rozboju, przedstawili niedoszłej pokrzywdzonej i jej wspólnikowi zarzuty.

Około 20.30 dyżurny komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego doszło w salonie gier na terenie gminy. Na miejsce natychmiast udali się policjanci i kryminalni ze Starych Babic. Jak wstępnie ustalili, pracownica została zaatakowana przez dwóch sprawców w kapturach na głowie. Mężczyźni skrępowali kobietę oraz użyli paralizatora tak, że pokrzywdzona straciła przytomność. Gdy ją odzyskała wezwała ochronę. Pracownik ochrony oswobodził pracownicę i wezwał na miejsce patrol policji. Jak się okazało z kasy zginęło około 1,5 tys. złotych.

Kryminalni podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju. W miarę zbierania przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, wersja pokrzywdzonej wzbudzała coraz większą wątpliwość. W końcu kryminalni nie dali wiary jej wersji. Podczas kolejnego spotkania z detektywami Teresa D. zmieniła wersję zdarzenia i powiedziała prawdę.

Jeszcze tego samego dnia kryminalni zatrzymali wspólnika kobiety. Jak ustalili policjanci, Tomasz M. pomógł związać kobietę, a następnie wspólnie podzielili się skradzionymi pieniędzmi. Podczas przeszukania policjanci w miejscu zamieszkania Teresy D. odzyskali część pieniędzy pochodzących z przestępstwa.

Policjanci zatrzymali Teresę D. i Tomasza M. Prokurator przedstawił im zarzut przywłaszczenia pieniędzy. Kobieta dodatkowo odpowie za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie. Wobec 35-latki prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

{jumi [*9]}

a