wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
poniedziałek, 28 maj 2012 11:31

Seryjny włamywacz złapany

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Seryjny włamywacz złapany www.sxc.hu

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe aresztowali 43-latka, który ma na koncie wiele włamań do ogródków działkowych. Po pościgu zatrzymali Roberta K., który miał przy sobie „łupy" z włamania. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany listem gończym. 

Kilka dni temu wywiadowcy z Grenadierów, po informacji o włamaniu do altanki działkowej, udali się w pościg za sprawcą. Funkcjonariusze posiadali rysopis włamywacza. W okolicy ogródków działkowych zauważyli podejrzewanego mężczyznę i natychmiast go zatrzymali. Podczas przeszukania przy zatrzymanym znaleziono szlifierkę, przedłużacz elektryczny, nitownicę i kosę spalinową. Wszystkie rzeczy pochodziły z dokonanego tej nocy włamania. Robert K. miał też przy sobie wełnianą kominiarkę.

Po sprawdzeniu w bazie danych, okazało się że 43-latek jest poszukiwany listem gończym. Już wcześniej został bowiem skazany na karę pozbawienia wolności. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się na terenach działkowych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili, że Robert K. ma na swoim koncie też inne włamania do altanek działkowych. Włamań dokonywał na terenach południowopraskich ogródków. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mężczyzna ukradł między innymi czajnik elektryczny, kosmetyki, nożyce elektryczne, piłę łańcuchową, a także dwie talie kart i produkty spożywcze. Zatrzymany był już wcześniej karany za włamania i kradzieże i odsiadywał kary pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze przedstawili 43-letniemu mężczyźnie zarzuty kradzieży z włamaniem i zgodnie z nakazem sądu został on odwieziony do zakładu karnego. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz policjanci zajmą się ustaleniem wszystkich pokrzywdzonych. 

{jumi [*9]}

a