niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
piątek, 18 maj 2012 14:44

"Studenckie życie" dobiegło końca

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
"Studenckie życie" dobiegło końca fot. Komenda Stołeczna Policji

W ostatnim okresie do stołecznych kryminalnych zaczęły wpływać sygnały, iż na jednej z warszawskich uczelni, wśród studentów rozprowadzane są różnego rodzaju narkotyki.

Kryminalni sprawdzili informacje i po szczegółowym wyjaśnieniu sprawy zatrzymali 12 osób, którym przedstawiono 30 zarzutów. Zatrzymani będą odpowiadać między innymi za wytwarzanie, posiadanie, udzielanie środków odurzających, a nawet za handel znacznymi ilościami środków odurzających.

Policjanci przystąpili do pracy i szybko okazało się, iż faktycznie studenci nie mieli większych problemów z zakupem miękkich i twardych narkotyków, albowiem na terenie jednego z akademikaów funkcjonowała grupa studentów, rozprowadzających wśród swoich znajomych środki odurzające.

Na podstawie zebranych informacji, policjanci z wydziału kryminalnego przygotowali się do dalszych działań i pod nadzorem Prokuratorów Rejonowych dla Warszawy Mokotowa oraz Prokuratury Okręgowej w Warszawie zatrzymali osoby wchodzące w skład grupy, zabezpieczając przy tym duże ilości środków odurzających.

Łącznie zatrzymanych zostało 12 podejrzanych, którym przedstawiono 30 zarzutów, w tym zarzuty wytwarzania, posiadania i udzielania środków odurzających, a także handlu znacznymi ilościami tego rodzaju środkami. Przy podejrzanych oraz w zajmowanych przez nich pomieszczeniach znaleziono ponad pół kilograma środków odurzających i pieniądze najprawdopodobniej pochodzące z handlu narkotykami. Odzyskano również kradziony na terenie innego województwa samochód. Jak ustalono, podejrzani mogli wprowadzić do obrotu kilkanaście kilogramów narkotyków.

Na wniosek policjantów z wydziału kryminalnego KSP i Prokuratury, wobec 4 osób Sąd Rejonowy zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Pozostałych 8 podejrzanych objętych zostało dozorami Policji. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostały pieniądze oraz mienie, które podejrzani zakupili za środki zgromadzone ze sprzedaży narkotyków. Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, nie są wykluczone dalsze zatrzymania. Podejrzanym za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

{jumi [*9]}

a