wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
piątek, 18 maj 2012 13:52

Milion złotych zwrotu podatku Wyróżniony

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Milion złotych zwrotu podatku www.sxc.hu

Mieszkaniec Wrocławia na podstawie nielegalnie zdobytych faktur chciał uzyskać zwrot podatku dochodowego w wysokości... miliona złotych. Zanim oszukał Skarb Państwa na taką kwotę, sprawą zajęła się policja. 

Na trop tego przestępczego procederu funkcjonariusze wpadli po tym, jak jednego z policjantów, będącego w czasie wolnym od służby, przed marketem budowlanym zaczepili dwaj nieznani mężczyźni, chcąc od niego paragon. Okazało się, że mężczyźni zaczepiali także inne osoby. Z uwagi na zaistniałą sytuację sprawą zajęli się Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą.

W wyniku prowadzonych w tej sprawie działań operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że dwaj mężczyźni zaczepiali przed marketami budowlanymi klientów wychodzących ze sklepów i brali od nich paragony. Paragony wyciągali również z kosza na śmieci. Jak ustalili policjanci, mężczyźni zamieszani w ten proceder, szli później z paragonami do sklepu, gdzie brali na zakupy w nich ujęte faktury VAT.

Funkcjonariusze, rozpracowując okoliczności tej sprawy, przesłuchali kilkaset osób. Zgromadzony w tej sprawie materiał dał podstawę do zatrzymania mężczyzny, prowadzącego działalność gospodarczą, który - jak się okazało - kierował tym procederem. Jak ustalili policjanci, mężczyzna gromadził nielegalnie zdobyte faktury VAT w celu obniżenia podatku dochodowego, jak również uzyskania zwrotu podatku na kwotę około miliona złotych.

Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za przestępstwo z kodeksu karno-skarbowego. Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej we Wrocławiu w dalszym ciągu prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

{jumi [*9]}

a