czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
piątek, 18 maj 2012 12:06

Włamywacz wielokrotny

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Włamywacz wielokrotny www.policja.waw.pl

Policjanci z warszawskiego Mokotowa zatrzymali mężczyznę, który cztery razy włamał się do mieszkania swojej krewnej. Wojciech P. wyniósł wiele cennych przedmiotów o wartości ponad 20 tysięcy złotych. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia. 

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu ustalili, że mężczyzna do października ubiegłego roku przebywał w mieszkaniu swojej ciotki. Kiedy się wyprowadził, nie zwrócił jej klucza. Już w styczniu włamał się pierwszy raz. 46-latek ukradł wówczas srebrną biżuterię wartą ponad 2 tysiące złotych. Miesiąc później wyniósł z mieszkania kolekcję srebrnych i pozłacanych monet o wartości 8,5 tysiąca złotych. Potem ukradł jeszcze złotą biżuterię i inne drobne przedmioty. Jak się potem okazało, część tych rzeczy przekazał swojej znajomej, która zdążyła je sprzedać.

Policjanci ustalili, gdzie obecnie przebywa Wojciech P. i go zatrzymali. Do policyjnego aresztu trafiła także Agnieszka R. Wczoraj funkcjonariusze przedstawili im zarzuty. 46-latek odpowie za cztery włamania, a 40-latka usłyszała trzy zarzuty za paserstwo. Obydwoje przyznali się do zarzucanym im czynów. Za włamanie grozi kara do 10 lat więzienia, a za paserstwo do 5 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a