czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
czwartek, 17 maj 2012 14:12

Za pizzę do aresztu

Napisane przez newseria.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Za pizzę do aresztu fot. Komenda Stołeczna Policji

Po 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj mężczyźni zatrzymani przez pruszkowskich policjantów za rozbój. Pokrzywdzonemu ukradli między innymi pizzę. Ponieważ mężczyźni już wcześniej mieli konflikt z prawem, sąd orzekł wobec nich środek zapobiegawczy. Grozi im do 12 lat więzienia.

Późnym wieczorem restauracja dostarczająca do klienta jedzenie otrzymała zamówienie na pizzę od mieszkańców Piastowa. Jak się okazało osoby zamawiające nie miały zamiaru płacić za jedzenie. Przy pomocy gazu zaatakowali pracownika. Zabrali mu 4 pizze, napoje, 2 paczki papierosów oraz telefon komórkowy. Dostawca natychmiast zgłosił się do piastowskiej policji – straty wycenił na ponad 500 złotych

Podczas kiedy dochodzeniowiec przyjmował zawiadomienie, czynnościami operacyjnymi zajęli się kryminalni. Żmudne czynności spowodowały, że już następnego dnia Piotr C. i Maciej J. byli w rękach kryminalnych. Nie zdążyli nawet zjeść.

Kiedy policjanci przeanalizowali podobne zdarzenia na terenie powiatu okazało się, że mężczyźni mają na sumieniu jeszcze dwa podobne przestępstwa. Na początku maja w Regułach również napadli na dostawcę pizzy. Straty wyniosły wówczas niespełna 100 złotych. Kilka dni wcześniej w podobnych okolicznościach 3 tysiące utracił mieszkaniec Pruszkowa.

Aby upewnić się, że zatrzymani mężczyźni nie mają w mieszkaniach zakazanych rzeczy funkcjonariusze pojechali je przeszukać. Zabezpieczyli tam atrapy broni krótkiej i maszynowej, prawdziwy gaz łzawiący, kominiarkę i pałkę teleskopową. Teraz mundurowi od nowa przeanalizują przestępstwa na terenie powiatu pruszkowskiego i sąsiednich. Sprawdzą, czy 37-letni Piotr C. i 22-letni Maciej J. mogli brać udział w innych napadach.

{jumi [*9]}

a