niedziela, czerwiec 26, 2022
Follow Us
poniedziałek, 14 maj 2012 12:47

Oszust zerwał trzymilionową lokatę

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oszust zerwał trzymilionową lokatę fot. Komenda Stołeczna Policji

Lokatę, na której były ponad 3 miliony złotych zerwał jeden z mężczyzn podający się za jej właściciela i przelał ją na inne konto. Robert D. trafił do policyjnego aresztu.

Dwaj organizatorzy, z których jeden jest byłym pracownikiem banku również zostali zatrzymani. Wobec mężczyzn sąd zastosował 3-miesieczny areszt. Trzej koledzy odpowiedzą za niekorzystne rozporządzenie cudzym mieniem. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Rok temu do banku w Śródmieściu przyszedł mężczyzna, który podał się za innego klienta, okazał dowód osobisty na nazwisko tego klienta i zerwał lokatę, na której było 3 200 000 złotych. Mężczyzna poprosił o przelanie pieniędzy na inne konto, założone w jednym z banków internetowych. Nowe konto zostało założone zaledwie kilka dni wcześniej i nie miało limitu kwoty, na jaką można zrobić przelew. Ta transakcja zainteresowała pracownika banku internetowego, który zwrócił uwagę na fakt, że przelew nie był autoryzowany. Okazało się, że prawdziwy klient nic nie wiedział o przelewie. Dzięki szybkiej reakcji pracowników banku środki zostały zablokowane na koncie. Zawiadomienie o popełnionym przestępstwie zostało złożone w komendzie na Bielanach.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Funkcjonariusze dysponowali jedynie zdjęciem mężczyzny, zarejestrowanym przez kamery zainstalowane w banku. Przez wiele miesięcy policjanci prowadzili intensywne czynności operacyjne. Dokładnie i wnikliwie analizowali zgromadzony materiał. Każda informacja została sprawdzona i zweryfikowana. Ich ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty. Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby.

Do policyjnego aresztu trafiło trzech mieszkańców Bródna, 36-letni Robert D., 27-letni Daniel M. i 28-letni Piotr Z. Robert D. przyszedł do banku, aby zerwać lokatę, wcześniej jednak ucharakteryzował się tak, aby wyglądać na 60-latka, bo w takim wieku jest właściciel lokaty. Jednym z organizatorów przedsięwzięcia był 28-letni Piotr Z., który jest byłym pracownikiem banku.

Prokurator już przedstawił mężczyznom zarzuty za doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Sąd zastosował wobec mężczyzn 3-miesięczny areszt. Teraz grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a