niedziela, czerwiec 26, 2022
Follow Us
piątek, 11 maj 2012 15:02

Policjanci znaleźli go w Irlandii

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Krzysztof N. ukrył się pod Dublinem Krzysztof N. ukrył się pod Dublinem www.sxc.hu

47-letni Krzysztof N. miał na swoim koncie liczne wymuszenia i rozboje, których nie zaprzestał nawet po ucieczce z kraju. Dzięki współpracy „poszukiwaczy" z KGP, Szczecina i Opola został zatrzymany pod Dublinem przez irlandzkich policjantów. Teraz zostanie sprowadzony do Polski i stanie przed sądem. 

Poszukiwania Krzysztofa N. trwały od 2006 roku – to właśnie wtedy wyjechał z kraju za granicę, aby ukryć się przed policją. Uciekł z Polski, bo tu był poszukiwany między innymi w związku z licznymi wymuszeniami. Ślad po nim zaginął, ale funkcjonariusze prowadzący poszukiwania nie odpuścili. Cały czas sprawdzali każdy docierający do nich sygnał na temat 47-latka. Za mężczyzną został wystawiony Europejski Nakaz Aresztowania. W pewnym momencie „poszukiwacze" z Opola i Szczecina natrafili na trop prowadzący do Irlandii – to tam właśnie, według zdobytych przez nich informacji, miał się ukrywać Krzysztof N. Wspólnie z policjantami z Biura Kryminalnego KGP sprawdzili tę wersję, kontaktując się ze stroną irlandzką. To był strzał w dziesiątkę.

Funkcjonariusze z Irlandii zatrzymali Krzysztofa N., „Paździora", pod Dublinem. Ukrywał się na terenie wypożyczalni i komisu wozów kempingowych. Nie spodziewał się, że zostanie tam odnaleziony, dlatego był zupełnie zaskoczony widokiem stróżów prawa. Z ustaleń KGP wynika, że „Paździor" po przekroczeniu granicy nie zaprzestał przestępczego procederu. Cały czas łamał prawo na terenie Irlandii, dokonując szeregu przestępstw, także z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Często zmieniał miejsce pobytu, aby uchronić się przed wpadką. To jednak na nic się zdało – dzięki wspólnym działaniom funkcjonariuszy z Wydziału Poszukiwań Celowych BK KGP, Zespołu Poszukiwań Celowych z KWP w Opolu i Szczecinie został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

Teraz 47-letni Krzysztof N., „Paździor", czeka na ekstradycję do Polski. W kraju stanie przed sądem.

{jumi [*9]}

a