czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
sobota, 05 maj 2012 14:40

Zachowaj ostrożność nad wodą

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Słoneczna pogoda utrzymuje się dopiero od kilku dni, a już stołeczni policjanci odnotowali trzy utonięcia. Do tragedii doszło na wodach Zalewu Zegrzyńskiego, na Bugu i w Wiśle. Policjanci ostrzegają, aby w czasie pobytu nad wodą, zachować szczególną ostrożność i nie zapominać o najważniejszym - o bezpieczeństwie.

1 maja 26-letnia kobieta z kilkorgiem znajomych wypłynęła w Białobrzegach na materacach na wody zalewu. Niestety, spadła z materaca i utonęła. Kolejną ofiarą wody był 35-letni mężczyzna, który utonął w rzece Bug, niedaleko ujścia do Zalewu Zegrzyńskiego. W Cuplu doszło do tragedii podczas łowienia ryb. Mężczyzna rzucił się na ratunek synowi, który wpadł do wody. Chłopca udało się wydostać na brzeg, niestety nurt rzeki porwał ojca.

3 maja tuż po północy policjanci poszukiwali 24-letniej kobiety. Według relacji świadków weszła ona ze znajomym do Wisły, pod mostem Poniatowskiego w Warszawie. Mężczyźnie udało się wrócić na brzeg. Kobieta nie miała tyle szczęścia, zniknęła pod wodą.

Słońce i ładna pogoda zachęcają do pobytu nad wodą. W ich trakcie często zapominamy jednak o najważniejszym – o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Niestety o dramat nietrudno. Policja przypomina, jak ważny podczas takich kąpieli jest rozsądek i radzi, jak ustrzec się przed tragedią.

DLATEGO PAMIĘTAJMY:
1. Należy kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych i nadzorowanych przez osoby do tego uprawnione.
2. Nie wolno zażywać kąpieli po spożyciu alkoholu.
3. Nie należy skakać do zbiorników wodnych, których nie znamy.
4. Przed kąpielą należy oswoić się z temperaturą wody, szczególnie podczas wysokiej temperatury powietrza.
5. Nie wolno gwałtownie się zanurzać.
6. Będąc nad wodą z dziećmi, nie można pozostawiać ich bez nadzoru, nawet jeśli jest to staw na własnej posesji.
7. Należy pamiętać, że każde zbliżenie się do wody może być niebezpieczne, jeśli nie zachowamy odpowiednich warunków bezpieczeństwa.
8. Ze sprzętu wodnego należy korzystać tylko w kamizelkach ratunkowych.

NIE LEKCEWAŻ WODY I NIE PRZECENIAJ SWOICH UMIEJĘTNOŚCI!

{jumi[*6]}

a