piątek, luty 23, 2024
Follow Us
piątek, 04 maj 2012 11:53

Matka pod wpływem

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Matka powinna być odpowiedzialna Matka powinna być odpowiedzialna www.sxc.hu

Wyszła na spacer ze swoim synkiem po trzech piwach. Teraz grozi jej 5 lat więzienia. Po alkoholu nie można więc prowadzić także dziecięcego wózka. 

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniej matce, jeżeli okaże się, że naraziła swoje dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Kobieta zataczała się, prowadząc wózek z 3-letnim synkiem. Jak się okazało, miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

3 maja około godziny 20 policjanci Wydziału Interwencyjnego z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie dostali zgłoszenie o tym, że ulicą Piłsudskiego w pobliżu fabryki Michelin idzie młoda kobieta z wózkiem i się zatacza. Po przyjeździe na miejsce policjanci wylegitymowali kobietę, od której czuć było zapach alkoholu. Policjanci skontrolowali stan trzeźwości 28-latki. Jak się okazało, miała prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

Mieszkanka Olsztyna przyznała, że wypiła trzy piwa. Policjanci z młodą mamą pojechali pod wskazany przez nią adres, gdzie zastali teściową. Kobieta stwierdziła, „że jest przecież długi majowy weekend i można sobie wypić, ona nie widzi w tym niczego złego". Trzyletni chłopczyk został przekazany teściowej pod opiekę.

Jeżeli okaże się, że matka swoim zachowaniem naraziła dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a