czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
czwartek, 03 maj 2012 12:33

Skuter nie zmieścił się do golfa

Napisane przez policja.waw.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ten chłopak przekonał się, że kradzież nie popłaca Ten chłopak przekonał się, że kradzież nie popłaca policja.waw.pl

Policjant i strażnik miejski z Zielonki zatrzymali dwóch młodych mężczyzn na gorącym uczynku. 19-latek i 20-latek próbowali zapakować do bagażnika swojego auta skradziony wcześniej skuter. Jednoślad się nie zmieścił, a złodzieje trafili do aresztu.

2 maja kilka minut przed 3:00 w nocy policjant i strażnik miejski z Zielonki w rejonie ulicy Kolejowej zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali zapakować skuter do bagażnika osobowego volkswagena. Gdy to im się nie udało, rozkręcili elementy obudowy motocykla, schowali je do auta, a skuter ukryli w pobliskich zaroślach. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić podejrzane zachowanie mężczyzn.

Po chwili zatrzymali 19-letniego Damiana K. i 20-letniego Maksymiliana B. Obaj mężczyźni byli pod wpływem alkoholu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili właściciela jednośladu. Mężczyzna był bardzo zdziwiony wizytą funkcjonariuszy i informacją o kradzieży jego motoroweru. Wartość skradzionego pojazdu wycenił na prawie 2000 złotych.

19-latek i 20-latek już usłyszeli zarzuty kradzieży mienia. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a