poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 30 kwiecień 2012 11:03

Pseudokibice chcieli wykoleić pociąg?

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pseudokibice chcieli wykoleić pociąg? www.sxc.hu

Policjanci zabezpieczający mecz Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok zatrzymali siedmiu mężczyzn. Jeden z nich chciał pobić policjanta, trzech miało przy sobie środki pirotechniczne, a kolejni na torach w Zielonce poukładali kamienie. Prawdopodobnie chcieli oni wykoleić pociąg z kibicami. 

Policjanci zabezpieczający wejście na stadion u zbiegu Czerniakowskiej i Łazienkowskiej, zauważyli agresywnie zachowującego się mężczyznę. Ten próbował w pewnym momencie przeskoczyć przez płot na teren stadionu. Mundurowi podjęli interwencję i wezwali mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Ten jednak nie reagował. W pewnym momencie odwrócił się i uderzył policjanta w klatkę piersiową. Po chwili został obezwładniony przez mundurowych, którzy ruszyli na pomoc. Mężczyzna stawiał opór podczas zatrzymania; kopał, zapierał się nogami, nie chcąc trafić do radiowozu. W końcu został przetransportowany do auta i przewieziony do komendy. Badanie alkomatem 25-letniego Łukasza K. wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień. Najprawdopodobniej usłyszy zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Trzech mężczyzn w wieku od 21 do 29 lat, zostało zatrzymanych tuż po meczu. Policjanci zarzucają 21-letniemu Patrykowi Sz., 29-letniemu Marcinowi W. i 24-letniemu Robertowi O. posiadanie na imprezie sportowej środków pirotechnicznych. Młodzi mężczyźni mieli race świetlne, które odpalili. Ponadto podczas imprezy mieli nałożone na twarze szaliki, co także jest zabronione. Prawdopodobnie jeszcze dziś usłyszą zarzut z ustawy o zabezpieczeniu imprez masowych, dotyczący wnoszenia na imprezę zabronionych przedmiotów i zasłaniania twarzy. Za wnoszenie na imprezę sportową materiałów pirotechnicznych grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

W Zielonce kilku mężczyzn ułożyło na zwrotnicy kolejowej kamienie. O 22 miał tamtędy przejeżdżać pociąg z kibicami, wracającymi z meczu. Mundurowi bezzwłocznie usunęli kamienie z torów i zatrzymali trzech mężczyzn, w wieku 18, 22 i 25 lat. Policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że zatrzymanym mężczyznom grozić może odpowiedzialność z art. 174 kodeksu karnego, tj. sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 8 lat.

{jumi [*9]}

a