piątek, grudzień 01, 2023
Follow Us
piątek, 27 kwiecień 2012 13:46

Towarzystwo Przyjaciół Gdańska

Napisane przez Towarzystwo Przyjaciół Gdańska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Towarzystwo Przyjaciół Gdańska istnieje od 1970 roku.

Powołano je do życia jako instytucję zrzeszającą głównie członków dawnej Polonii Gdańskiej. Od samego początku TPG zajmowało się także badaniami jarmak_1979 historycznymi związanymi z historią Gdańska i jego polskimi tradycjami. W latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku TPG wydało kilkadziesiąt publikacji dotyczących Gdańska, brało udział w licznych badaniach archeologicznych na terenie Pomorza, przez kilka lat było także współorganizatorem Jarmarku Dominikańskiego.

Obecnie TPG przechodzi okres intensywnych zmian i restrukturyzacji. Tworzymy nowoczesną organizację starającą się jak najlepiej działać na rzecz Gdańska i Pomorza.

Wydajemy książki i „Kalendarz Gdański". Organizujemy prezentacje i wystawy. Zajmujemy się także kalendarz_09_oklad odkrywaniem nieznanych faktów i wydarzeń związanych z historią Gdańska i Pomorza. Współpracujemy z innymi organizacjami między innymi PTTK, a także prywatnymi firmami, kolekcjonerami i hobbistami. Chcemy służyć pomocą wszystkim, którzy interesują się dziejami naszego regionu.

Więcej w tej kategorii: « Welocypedy MAI Evipress »

a