poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 27 kwiecień 2012 13:16

Poznańska szajka gangsterów rozbita Wyróżniony

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Poznańska szajka gangsterów rozbita www.sxc.hu

Aż 22 członków zorganizowanej grupy przestępczej z Poznania zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zatrzymani mają na koncie handel narkotykami, bronią i wprowadzanie do obiegu fałszywych banknotów Euro. 

Kilkudziesięciu policjantów grup realizacyjnych Centralnego Biura Śledczego, Biura Operacji Antyterrorystycznych, pododdziałów antyterrorystycznych z Łodzi i Bydgoszczy oraz funkcjonariusze operacyjni Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu brali udział w operacji zatrzymania członków poznańskiej, zorganizowanej grupy przestępczej. Operacja została drobiazgowo zaplanowana, ponieważ w kręgu zainteresowania śledczych znaleźli się szczególnie niebezpieczni ludzie zajmujący się między innymi handlem bronią. Wspólnie z Prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu uzgodniono każdy najdrobniejszy szczegół. Materiały dowodowe, które znalazły się w aktach dały podstawę do postawienia wielu zarzutów wszystkim zatrzymanym. Pozwoliły również na wystąpienie do sądu o areszt dla gangsterów.

Policjanci CBŚ podczas przeszukania domów i różnych innych miejsc zajmowanych przez podejrzanych zabezpieczyli 25 luksusowych kradzionych samochodów, takich, jak BMW i Porsche, ale również 1,5 kilograma amfetaminy, 5 sztuk broni, ponad 1000 sztuk amunicji. Wartość odzyskanych aut szacowana jest na 5 milionów złotych. W głównej „dziupli" urządzonej w wynajmowanych obiektach w miejscowości leżącej nieopodal Obornik zabezpieczono aż sześć aut marki BMW niedawno skradzionych w Niemczech i w Polsce.

Wśród zatrzymanych znajdują się postaci znane z poznańskiego półświatka, uchodzące za szefów gangu. To między innymi Krzysztof K. zwany królem poznańskiego dworca i Carlos – wchodzący w skład najbardziej agresywnej bojówki pseudokibiców zwanej „zblokowani". Zatrzymano także mężczyznę o pseudonimie Jachu, który w grupie odpowiadał za narkotyki i broń.

W ręce oficerów CBŚ wpadli także „Izi" oraz „Dembol", kojarzeni z rozbitą wcześniej przez policję grupą „Drewniaka". Obaj byli już karani za sprawy narkotykowe, a obecnie czekają na wyrok za przestępstwa popełnione wspólnie z „Drewniakiem".

Za wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy grozi kara 10 lat więzienia. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kierowanie nią grozi nawet 8 lat więzienia.

{jumi [*9]}

a