sobota, maj 18, 2024
Follow Us
piątek, 27 kwiecień 2012 13:15

Kobieta odnaleziona na autostradzie

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kilkudziesięciu policjantów z mińskiej Komendy i podległych Komisariatów przez kilka godzin poszukiwało zaginionej 83-latki z Gminy Jakubów. Kobieta wyjechała z domu rowerem i zaginęła. Jak ustalono w rozmowie z jej rodziną, starsza Pani miała problemy z pamięcią. 83-latkę odnalazł Komendant Komisariatu Policji w Dobrem. Kobieta straciła orientację, kiedy wjechała na budowany tam odcinek autostrady A2. Policjanci apelują o zwiększenie nadzoru nad osobami starszymi i nieporadnymi.

Wczoraj w południe jedna z mieszkanek jakubowskiej gminy, 83-letnia Janina G, wsiadła na rower i pojechała w nieznanym kierunku. Zaniepokojona rodzina od razu powiadomiła policjantów z Dobrego. Najbliżsi staruszki martwili się o nią, bo miała problemy z pamięcią i mogła zgubić drogę do domu.

Do akcji poszukiwawczej włączyło się kilkudziesięciu policjantów, między innymi z Dobrego, mińskiej Komendy i sąsiednich Komisariatów. Policjanci przez kilka godzin patrolowali nie tylko drogi krajowe, ale też wojewódzkie, powiatowe i gminne. Funkcjonariuszy wspomagali też kierowcy, którzy przez cb radia przekazywali sobie informacje o zaginionej kobiecie.

Mundurowi z Dobrego zdobyli w końcu informację od pracowników pracujących przy budowie autostrady, którzy widzieli w okolicach Jędrzejowa kobietę, podobną do tej, która była poszukiwana. W końcu, po kilku godzinach żmudnych działań odnaleziono najpierw rower, a później kobietę.

Jednoślad zauważył Komendant dobrzańskiego Komisariatu, który ruszył w patrol z jednym z podwładnych. Kilkadziesiąt metrów od porzuconego roweru policjanci odnaleźli przemoczoną staruszkę. Kobieta tłumaczyła się, że nie wiedziała, jak może wrócić do domu. Okazało się, że 83-latka próbowała przejść tunelem pod autostradą. Szczęśliwie dla niej, w porę pojawili się policjanci, którzy wezwali na miejsce pogotowie. Staruszce nic się nie stało, trafiła jedynie na obserwację do szpitala.

Policjanci dziękują wszystkim osobom, które pomagały w poszukiwaniach 83-latki.

{jumi [*9]}

a