poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 27 kwiecień 2012 12:24

Pechowy złodziej oleju

Napisane przez podkarpacka.policja.gov.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ten złodziej nie miał szczęścia... Ten złodziej nie miał szczęścia... www.sxc.hu

Policjanci z Brzeźnicy zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za włamanie do samochodu ciężarowego. Pechowy złodziej najpierw ukradł 100 litrów oleju hydraulicznego, ale potem porzucił swój samochód, bo ten po drodze się zepsuł. 

Policjanci znaleźli porzucony przez włamywacza samochód. Do kradzieży doszło w nocy z 24 na 25 kwietnia. Wówczas nieznany sprawca w zaparkowanym przy drodze w miejscowości Pustków Osiedle samochodzie ciężarowym zerwał korek zbiornika z olejem hydraulicznym i wypompował około 100 litrów tego płynu. Okradziony mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego oszacował straty na około 800 złotych.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci przeszukali teren przyległy do miejsca, gdzie popełniono przestępstwo. Tam natrafili na porzucony samochód osobowy marki Peugeot 406. Na karoserii pojazdu odkryli ślady zabrudzeń substancją ropopochodną, a w uchylonym bagażniku znaleźli pojemniki, kanistry i pompkę, które mogły posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Policjanci ustalili, kim jest właściciel samochodu i zatrzymali go. Okazał się nim 24-letni mieszkaniec gminy Żyraków. Mężczyzna wyjaśnił, że gdy uciekał z miejsca kradzieży, zepsuł mu się samochód. Beczki ze skradzionym płynem wyniósł do lasu i teraz nie potrafi wskazać miejsca ich ukrycia.

24-latek usłyszał już zarzuty, przyznał się do przestępstwa oraz postanowił dobrowolnie poddać się karze. Został między innymi zobowiązany do naprawienia wyrządzonej pokrzywdzonemu szkody.

{jumi [*9]}

a