wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
środa, 25 kwiecień 2012 12:14

Oszust w skórze wolontariusza

Napisane przez Tadeusz Biernacki/ policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nigdy nie wiadomo, jak i gdzie można spotkać oszusta... Nigdy nie wiadomo, jak i gdzie można spotkać oszusta... www.sxc.hu

73-letnia mieszkanka Wrocławia chciała jednorazowo wypłacić z banku 30 tysięcy złotych. Pracownicę banku zaniepokoiło to, że starsza pani chciała te pieniądze przekazać nieznanej kobiecie, która podobno była przedstawicielką organizacji charytatywnej. 

We wrocławskiej dzielnicy Grabiszynek pewna starsza kobieta chciała wypłacić 30 tysięcy złotych ze swojego konta. W trakcie rozmowy z pracownicą banku przyznała, że pieniądze chce przekazać nieznanej kobiecie. Pełna wątpliwości pracownica placówki bankowej poinformowała o tym dzielnicowego z Komisariatu Policji Wrocław Grabiszynek, który w ramach działań prewencyjnych wcześniej informował pracowników banku o różnych zagrożeniach i sposobie postępowania na wypadek ich wystąpienia. Po otrzymaniu zgłoszenia dzielnicowy skontaktował się z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego. Policjanci zaczęli wyjaśniać sytuację. Jak ustalili, kilka dni wcześniej 73-latkę zagadnęła na ulicy nieznana jej kobieta, która twierdziła, że jest z organizacji charytatywnej, pomaga starszym, samotnym osobom i może jej przynieść rzeczy z darów. Ta sama kobieta po kilku dniach poprosiła pokrzywdzoną o wybranie ze swojego konta oszczędności w celu spisania ich numerów seryjnych.

W związku z tymi ustaleniami policjanci zorganizowali zasadzkę, podczas której zatrzymali 41–latkę i współdziałającego z nią 57–letniego mężczyznę. Oboje podejrzani są o usiłowanie wyłudzenia 30 tysięcy złotych, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a