czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
wtorek, 24 kwiecień 2012 10:33

32 razy nożem i do aresztu

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
32 razy nożem i do aresztu fot. policja.pl

32-letni mężczyzna zadał śmiertelne ciosy nożem 22-letniej obywatelce Ukrainy. Ta w wyniku odniesionych obrażeń zmarła. Teraz mężczyznę czeka kara.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego oraz wydziału dochodzeniowo-śledczego wołomińskiej komendy przez ostatnie kilka dni prowadzili czynności związane z pozbawieniem życia 22-letniej kobiety. Jak wynikało z zebranych materiałów, podczas kłótni na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w Wołominie 32-letni znajomy ofiary, działając z zamiarem pozbawienia życia, zadał śmiertelne ciosy nożem w okolice klatki piersiowej obywatelki Ukrainy. W wyniku tego zdarzenia oraz odniesionych obrażeń ciała kobieta zmarła.

Policjanci z komisariatu w Zielonce kilkadziesiąt minut po zdarzeniu zatrzymali w pociągu podmiejskim jadącym w kierunku Warszawy 32-letniego Bartłomieja B. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Okoliczności zdarzenia oraz przesłuchania świadków wyraźnie wskazywały, że ten mógł dopuścić się tego czynu. Mężczyzna dodatkowo był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości za kradzieże z włamaniami.

Bartłomiejowi B. przedstawiono zarzuty zabójstwa. Prokurator złożył też wnioski do sądu rejonowego w Wołominie o jego tymczasowy areszt. Sąd wniosek rozpatrzył pozytywnie i nakazał umieścić mężczyznę na okres 3 miesięcy w areszcie śledczym. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

ea/ts

{jumi[*9]}

a