czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 23 kwiecień 2012 13:58

Stadiony bez pseudokibiców

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pseudokibice jeszcze długo nie pojawią się na stadionach Pseudokibice jeszcze długo nie pojawią się na stadionach www.sxc.hu

Praca policjantów i prokuratorów z Bydgoszczy nad sprawą związaną z burdą na stadionie podczas Pucharu Polski trwa. Od początku śledztwa zarzuty usłyszało 118 osób. Zapewne jeszcze długo nie pojawią się na polskich stadionach. 

Każdy z pseudokibiców usłyszał surowe zakazy stadionowe, które obowiązywać będą także na EURO 2012. Przeciwko 76 takim osobom do sądu skierowano akty oskarżenia. Wobec 6 sprawy zostały warunkowo umorzone. Na podstawie materiałów dowodowych zgromadzonych przez policjantów, prokuratorzy przedstawili zarzuty naruszenia ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, głównie w zakresie wtargnięcia na płytę boiska i rzucania różnymi przedmiotami w kierunku ochrony. Niektóre z osób były przy tym zamaskowane szalikami lub częściami garderoby.

Wobec 111 podejrzanych prokurator zastosował policyjne dozory oraz zakazy stadionowe, które obowiązywać będą na meczach piłki nożnej w Polsce, ale także podczas EURO 2012 na terenie Ukrainy. Po wydaniu zgody przez prokuratora na publikację wizerunku pseudokibiców na stronach internetowych poznańskiej i warszawskiej policji, kilka nowych osób stawiło się w prokuraturze w Bydgoszczy. Większość z podejrzanych, po ich zidentyfikowaniu przez policjantów otrzymuje wezwania do stawienia się w prokuraturze, gdzie są przesłuchiwani.

23 kwietnia 2012r. do prokuratury w Bydgoszczy stawiło się pięciu mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty m.in. wtargnięcia na boisko podczas trwania meczu. Także wobec nich prokurator zastosował policyjne dozory i surowe zakazy stadionowe.

{jumi [*9]}

a