wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
sobota, 21 kwiecień 2012 07:48

100 kg kokainy w śląskich hipermarketach

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
100 kg kokainy w śląskich hipermarketach fot. policja.pl

Śledczy ustalają pochodzenie ponad 100 kilogramów białego proszku, który został znaleziony na Śląsku w sieci hipermarketów. Wstępne badania wskazują, że prawdopodobnie jest to kokaina.

Do zabezpieczenia pierwszej partii narkotyku doszło w jednym z katowickich sklepów. Pracownicy powiadomili policjantów o nietypowym znalezisku. Jak się okazało, w kartonie z owocami znajdowało się blisko 18 kilogramów białej substancji. Została ono zabezpieczona przez kryminalnych z wydziału antynarkotykowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Następnie sprawą zajęli się oficerowie Centralnego Biura Śledczego, którzy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód rozpoczęli śledztwo. Kolejne przesyłki o łącznej wadze około 87 kilogramów zostały znalezione w sklepach, w Raciborzu i Mikołowie. W działaniach uczestniczyli policjanci z miejscowych komend oraz funkcjonariusze Izby Celnej w Katowicach.

W sprawie zabezpieczono łącznie ponad 100 kilogramów substancji, która została przesłana do dalszych specjalistycznych badań. Jeżeli potwierdzą one, że jest to kokaina, to będzie to pierwsza tak olbrzymia ilość narkotyków zabezpieczona na Śląsku. Ich wartość czarnorynkowa szacowana jest na blisko 20 milionów złotych.

Śledczy ustalili, że narkotyki trafiły do Polski poprzez nowy kanał przerzutowy z Ameryki Południowej do Europy Zachodniej. Policjanci Centralnego Biura Śledczego oceniają sprawę jako rozwojową.

(KWP w Katowicach / mw)

{jumi[*9]}

a