wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
czwartek, 19 kwiecień 2012 12:10

Podrobiony towar z Wólki

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Podrobiony towar z Wólki fot. sxc.hu

 

 

Stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli towar, którym handlowała 42-letnia obywatelka Wietnamu. Kobieta oferowała do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to około 60 tysięcy złotych.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą skontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciła odzież w jednej z firm. Właścicielką okazała się 42-letnia obywatelka Wietnamu.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości co do pochodzenia 2193 sztuk odzieży. Ich uwagę zwrócił przede wszystkim towar ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżone przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że odzież ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę około 60 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli 1500 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

ea

{jumi[*9]}

 

 

a