piątek, lipiec 19, 2024
Follow Us
środa, 18 kwiecień 2012 13:04

Odchudzanie z pomocą amfetaminy

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Odchudzanie z pomocą amfetaminy www.policja.pl

Chorzowscy policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali małżeństwo trudniące się sprzedażą przez Internet lekarstw na odchudzanie, które w swoim składzie zawierały amfetaminę i metaamfetaminę. 

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 39-letniego bytomianina i jego 35-letnią żonę. Są oni podejrzani o handel narkotykami i sprzedaż produktów leczniczych bez zezwolenia. Jak ustalili funkcjonariusze, małżeństwo przez 2 lata na kilkuset różnych aukcjach internetowych sprzedawało tabletki odchudzające, które w swoim składzie zawierały amfetaminę i metaamfetaminę. Zebrany materiał pozwolił na przedstawienie ponad 200 zarzutów.

Śledczy przewidują, że podejrzani mają na swoim koncie blisko tysiąc takich czynów. Kryminalni namierzyli również mieszkanie, w którym 39-latek ukrywał nielegalny towar. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w nim blisko 7 tysięcy tabletek, zawierających substancje psychotropowe.

Za te przestępstwa małżeństwo może trafić za kratki nawet na 10 lat. Wczoraj prokurator zastosował wobec 35-latki dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tysięcy złotych.

{jumi [*9]}

a