piątek, czerwiec 21, 2024
Follow Us
środa, 18 kwiecień 2012 10:51

"Gruby" wpadł w Maladze

Napisane przez Rzecznik KGP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Takim samochodem "Gruby" jeździł po Maladze... Takim samochodem "Gruby" jeździł po Maladze... www.sxc.hu

38-letni Artur B., czyli "Artuś" vel. "Gruby", miał na swoim koncie przemyt minimum tony narkotyków z Ameryki Południowej do Europy oraz oszustwa na dużą skalę. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji namierzyli go w Hiszpanii. 

„Artuś" ukrywał się w Maladze od kilku miesięcy, podając się za obywatela Irlandii. Zatrzymany był jednym z liderów „TOP Listy" poszukiwanych przez ABW.

Funkcjonariusze Wydziału Operacji Pościgowych Centralnego Biura Śledczego KGP od listopada zeszłego roku prowadzili poszukiwania 38-letniego Artura B. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania od 2006 roku i miał na swoim koncie trzy listy gończe. Istniało także prawdopodobieństwo, że "Gruby" ukrywa się gdzieś za granicą, stąd też wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania. 38-latkiem interesował się także Interpol.

Według informacji zgromadzonych przez policjantów Centralnego Biura Śledczego wynikało, że Artur B. kierował grupą przestępczą, która zajmowała się głównie przemytem narkotyków z Ameryki Południowej do Europy oraz dokonywaniem oszustw na dużą skalę. Policjanci ustalili, że w trakcie swojej przestępczej działalności zorganizował przemyt co najmniej tony środków odurzających.

Śledztwo doprowadziło policjantów do Hiszpanii. Funkcjonariusze skontaktowali się z Zespołem Poszukiwań Celowych Centralnego Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Policji Hiszpańskiej. Współpraca pomiędzy stroną hiszpańską i polską sprawiła, że 38-latek został zatrzymany w chwili, kiedy najmniej się tego spodziewał. W momencie policyjnej akcji Artur B. poruszał się po mieście swoim luksusowym Astonem Martinem wartym około 130 tysięcy euro. Przy mężczyźnie znaleziono także ekskluzywny zegarek wart około 30 tysięcy złotych. Zarówno auto, jak i zegarek, zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Teraz mężczyznę czeka ekstradycja do Polski, gdzie stanie przed sądem.

{jumi [*9]}

a