sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 18 kwiecień 2012 10:34

Swoje łupy zakopywał w lesie

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Swoje łupy zakopywał w lesie fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wawra trafili na ślad poszukiwanego mężczyzny, który ukrywał się na terenie ogródków działkowych. Kiedy stróże prawa dotarli do 35-letniego Macieja Z. ujawnili, że w altance, w której pomieszkiwał miał wiele podejrzanych drobiazgów, część z nich, jak się potem okazało, pochodziła z kradzieży. Reszta łupów była zakopana w lesie w plastikowych beczkach. Mężczyzna usłyszał już zarzut.

Policjanci z komisariatu w Wawrze otrzymali informację na temat ukrywającego się na terenie kompleksu ogródków działkowych wąsatego mężczyzny o imieniu Maciej.

Funkcjonariusze od razu postanowili sprawdzić, kim jest ten człowiek. Na miejscu faktycznie zastali 35-letniego Macieja Z., który po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazał się poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu.

Stróże prawa dokładnie sprawdzili, co mężczyzna przechowuje w altanie. Pośród różnych drobiazgów funkcjonariusze odnaleźli przedmioty, które, jak się niedługo później okazało pochodziły z kradzieży. Policjanci szybko zorientowali się, że rzeczy, które zabezpieczyli w domku letniskowym to wcale nie wszystkie łupy, jakie posiadał 35-latek. Dalsze, wnikliwe czynności doprowadziły stróżów prawa do lasu, gdzie w zakopanych w ziemi plastikowych beczkach znajdowały się jeszcze m.in., laptop, dwa telefony oraz kilka drobnych przedmiotów osobistych. Maciej Z. został zatrzymany.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Mrówczej dotarli do prawowitej właścicielki wszystkich odzyskanych łupów. 35-letni Maciej Z. usłyszał zarzut. Grozi mu do 5 lat więzienia.

{jumi [*9]}

a