środa, czerwiec 12, 2024
Follow Us
wtorek, 17 kwiecień 2012 11:19

Piwo i drinki bez koncesji

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Piwo i drinki bez koncesji fot.policja.pl

Policjanci z Pragi Południe zabezpieczyli 1858 butelek piwa oraz innych napojów alkoholowych podczas kontroli jednego ze sklepów. Funkcjonariusze zatrzymali ekspedientkę i właściciela placówki handlowej. Alkohol był sprzedawany nielegalnie, ponieważ zabrakło koncesji. 25-letnia Katarzyna F. i 52-letni Mirosław Z. usłyszeli już zarzuty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pozyskali informację na temat sklepu, w którym sprzedawane jest piwo i drinki alkoholowe pomimo tego, że właściciel placówki nie posiada stosownego zezwolenia na sprzedaż alkoholu.

Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę sklepu wspólnie z pracownikiem Urzędu Dzielnicy Warszawa Praga Południe. Na miejscu od razu spostrzegli, że w lodówkach i na półkach nie brakuje szerokiego asortymentu piw i drinków różnych marek. Podobnie było na zapleczu. W rozmowie z ekspedientką okazało się że tego rodzaju alkohol jest w bieżącej sprzedaży. Z kolei właściciel potwierdził informację policjantów, że nie posiada koncesji. Funkcjonariusze zabezpieczyli cały „procentowy” towar. W sumie było to 1858 butelek.

25-letnia Katarzyna F. i 52-letni Mirosław Z. zostali zatrzymani, a potem usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/18971/Piwo_i_drinki_bez_koncesji.html

{jumi[*9]}

a