poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
czwartek, 12 kwiecień 2012 12:38

Skradziona naczepa z nabiałem

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Skradziona naczepa z nabiałem fot. policja.pl

Policjanci odzyskali w miniony czwartek skradzioną w Niemczech naczepę z nabiałem. Łączna wartość odzyskanego mienia to ponad 350 tys. złotych. Sprawa jest rozwojowa. Mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa. Grozi za to kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży naczepy na terenie Niemiec doszło w ubiegłym tygodniu. Mundurowi zza zachodniej granicy o przestępstwie powiadomili polskich policjantów. Kryminalni z Pucka i Gdańska ustalili, że naczepa została schowana w jednym z opuszczonych obiektów na terenie gminy Krokowa. Policjanci zorganizowali zasadzkę, w którą w miniony czwartek późnym wieczorem, wpadło dwóch mężczyzn - mieszkańców Trójmiasta. Obaj byli całkowicie zaskoczeni obecnością mundurowych. W trakcie zatrzymania 38- i 43-latek przeładowywali nabiał na mniejsze ciężarówki - nie stawiali oporu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Policjanci z komisariatu w Krokowej ustalili, że wartość odzyskanego mienia wyniosła ponad 350 tys. złotych, z czego wartość samego towaru to ponad 110 tys. złotych. Naczepa i nabiał w najbliższym czasie zwrócone zostaną właścicielowi.

Zatrzymani sprawcy, w miniony piątek w puckiej prokuraturze, usłyszeli zarzut paserstwa. Wobec 38-letniego gdańszczanina zastosowano tymczasowy areszt, natomiast 43-latek z Gdyni, przebywać będzie pod policyjnym dozorem.

Za paserstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku /wm)

{jumi[*9]}

a