czwartek, maj 19, 2022
Follow Us
środa, 11 kwiecień 2012 11:10

CBŚ odzyskało unikatową kolekcję

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
CBŚ odzyskało unikatową kolekcję www.sxc.hu

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 41-letniego mężczyznę w sprawie kradzieży unikatowych pocztówek z XIX i XX wieku. Funkcjonariusze odzyskali ponad 800 kartek, które zostały skradzione w Krakowie w 2010 roku jednemu z kolekcjonerów. Ich wartość to kilkadziesiąt tysięcy złotych. 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji, pracujący nad sprawą kradzieży kolekcji unikatowych pocztówek, trafili na trop mężczyzny, który mógł być zamieszany w cały proceder.

Przypomnijmy, że do samej kradzieży doszło w grudniu 2010 roku w Krakowie. Kilku włamywaczy zabrało z mieszkania kolekcjonera zbiór zabytkowych kartek z XIX i XX wieku przedstawiających regiony Krosna, Sanoka oraz starego Krakowa.

41-letni mężczyzna, który mógł być zamieszany w cały proceder, został namierzony w jednym z podkrakowskich hoteli. Podczas przeszukania funkcjonariusze odnaleźli cztery klasery z pocztówkami. W toku dalszych czynności potwierdzili autentyczność 827 kart i oszacowali ich wartość na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem za paserstwo.

{jumi [*9]}

a