sobota, maj 25, 2024
Follow Us
wtorek, 10 kwiecień 2012 12:46

Chcieli zarobić na święta

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka dni wcześniej, włamali się do budynku socjalnego jednej z firm na terenie powiatu. Ich łupem padły różne elementy armatury sanitarnej i krzesła o szacunkowej wartości 3000 złotych. W świąteczny weekend usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Na przełomie marca i kwietnia miało miejsce włamanie do budynku socjalnego jednej z firm na terenie powiatu. Łupem włamywaczy padły różne elementy armatury sanitarnej i krzesła. Właściciel firmy oszacował straty na 3000 złotych.

Poszukiwaniem sprawców od razu zajęli się piaseczyńscy kryminalni. Policjanci bardzo dokładnie sprawdzali każdą informację, jaka mogła pomóc w ustaleniu sprawców. Po dokładnym rozpytaniu świadków i analizie zebranych materiałów policjanci wytypowali krąg osób podejrzewanych o dokonanie tej kradzieży. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy, w najbliższej okolicy popełnienia przestępstwa.

To była trafna decyzja. Po kilku dniach od dokonania kradzieży, funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego Artura S. i 30-letniego Piotra A. Jak ustalili policjanci, mężczyźni wykorzystali nieobecność właściciela w firmie i po wypchnięciu prętów w oknie budynku socjalnego dokonali kradzieży. Funkcjonariuszom oświadczyli, że chcieli zarobić na święta, a okazało się, że w świąteczny weekend usłyszeli zarzuty kradzież z włamaniem. Za kradzież z włamaniem, grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a