wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
piątek, 06 kwiecień 2012 12:42

Policjant nie tylko na służbie

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policjant nie tylko na służbie fot. Komenda Stołeczna Policji

Wywiadowca z komisariatu w Wawrze po służbie, podczas spaceru z psem zatrzymał sprawców kradzieży z włamaniem do magazynu firmy. 15-letni Piotr i 49-letni Robert S. na oczach funkcjonariusza przerzucali przez ogrodzenie skradziony łup. Laptopy, nawigacja i sprzęt komputerowy został zabezpieczony. W trakcie wykonywania czynności policjanci ustalili, że sprawców było trzech i właśnie dziś dotarli do 15-letniego Davida, który jest już zatrzymany.

Policjant z komisariatu w Wawrze podczas spaceru z psem zauważył, jak ktoś przerzuca przez ogrodzenie pudła z różnym sprzętem. Od razu wydało się mu to podejrzane.

Zareagował natychmiast. Błyskawicznie zatrzymał mężczyznę i nastolatka, którzy jak się zaraz okazało chwilę wcześniej włamali się do magazynu firmy. Ich łupem padły między innymi 2 laptopy, nawigacja samochodowa i sprzęt komputerowy. Funkcjonariusz bardzo szybko otrzymał wsparcie z komisariatu przy ulicy Mrówczej i tym sposobem 49-letni Robert S. trafił do policyjnej celi, a nastolatek do izby dziecka. Skradziony przez sprawców łup został zabezpieczony.

Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, straty oszacował na kwotę około 1200 złotych. Podczas wyjaśniania sprawy policjanci ujawnili, że sprawców tej kradzieży z włamaniem było trzech. Stróże prawa bardzo szybko ustalili wspólnika zatrzymanych. Dziś rano 15-letni David wpadł w ręce funkcjonariuszy. Zatrzymanym grozi odpowiedzialność za kradzież z włamaniem. Nieletnimi zajmie się sąd rodzinny, a pełnoletnim sąd karny. Za popełnienie tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

{jumi [*9]}

a