czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
piątek, 06 kwiecień 2012 11:33

Rozbito grupę narkotykową

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozbito grupę narkotykową www.sxc.hu

Policjanci z Leszna rozbili grupę zajmującą się rozprowadzaniem narkotyków. Śledczy weszli jednocześnie do pięciu różnych mieszkań. Zatrzymani nie kryli zdziwienia. Grozi im do 10 lat więzienia. 

Policyjne śledztwo dotyczyło wprowadzenia do obiegu znacznej ilości amfetaminy, haszyszu i marihuany. Nad sprawą pracowali policjanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przy udziale Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu - nadzorowała ją Prokuratura Rejonowa w Lesznie. W akcji wzięło udział wielu policjantów, wykorzystano także psy tropiące narkotyki.

W sumie zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat. Wszyscy byli już notowani w związku z przetępstwami narkotykowymi. Jak ustalono, zatrzymani zajmowali się dystrybucją narkotyków na terenie Leszna i powiatu. Proceder trwał od jesieni ubiegłego roku.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sąd Rejonowy w Lesznie przychylił się do wniosku prokuratury i zatrzymanych tymczasowo aresztował.

To dopiero początek śledztwa. Nie wyklucza się, że będą kolejne zatrzymania. Za wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a