czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
czwartek, 05 kwiecień 2012 12:50

Z wózkiem, pod wpływem narkotyków

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Z wózkiem, pod wpływem narkotyków fot. sxc.hu

Kobieta prowadząca wózek Alejami Jerozolimskimi, słaniała się na nogach i usypiała na stojąco. Funkcjonariusze z patrolu policyjnego podejrzewali, że może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Nie pomylili się.

Tuż przed 18, patrol przejeżdżający Al. Jerozolimskimi zauważył kobietę prowadzącą wózek. „Spacer” odbywał się chwiejnym krokiem. Kobieta słaniała się na nogach i przysypiała na stojąco – podpierając się o wózek. Funkcjonariusze podejrzewali, że jest pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Zatrzymali się i wylegitymowali kobietę. Gabriela C. (30 l.) przyznała, że jest chora i w tej chwili na kuracji metadonowej. Kontakt z nią był bardzo utrudniony. Policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało matkę i dziecko do szpitala. Jak się okazało 18-miesięczna Jagoda miała objawy wychłodzenia organizmu. Decyzją lekarzy dziewczynka pozostała w szpitalu.

Badanie moczu matki wykazało obecność opiatów i metamfetaminy. Kobieta została zatrzymana w policyjnej izbie zatrzymań. Policjanci będą ustalać, czy naraziła dziecko na uratę zdrowia i życia. Za taki czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wobec 30-latki będzie wszczęte również postępowanie opiekuńcze.

{jumi[*9]}

a