wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
środa, 04 kwiecień 2012 11:17

Jak prawdziwy policjant złapał fałszywego

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jak prawdziwy policjant złapał fałszywego www.sxc.hu

Wczoraj w nocy w Lublinie dwaj mężczyźni podając się za policjantów, zaczepili idących ulicą młodych ludzi. Mówili, że muszą ich przeszukać, aby sprawdzić, czy nie mają przy sobie narkotyków. Później wykręcili im ręce, bili i kopali - zabrali im portfele i telefony komórkowe. Jeden z fałszywych policjantów został zatrzymany przez lubelskich wywiadowców. 

Na ul. Zana do wracających ze sklepu młodych mężczyzn podeszło dwóch nieznajomych, którzy przedstawili się jako funkcjonariusze policji. Chwilę później rzekomi policjanci zaatakowali młodych mężczyzn. Obezwładnili ich, wykręcili im ręce, bili, kopali, a na koniec okradli. Zaraz potem uciekli.

Napadnięci mężczyźni bardzo szybko zorientowali się, że nie byli to prawdziwi policjanci. Młodzi ludzie dotarli do mieszkania jednego z nich i o zdarzeniu powiadomili dyżurnego policji. Mając rysopisy napastników, wywiadowcy rozpoczęli przeszukiwanie okolicy.

Na ulicy Balladyny przy boisku szkolnym zauważyli jednego ze sprawców. Napastnik został zatrzymany. Jak się okazało, był to doskonale znany policjantom 19-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna w przeszłości wielokrotnie wchodził w konflikt z prawem. Pod koniec marca bieżącego roku wyszedł z aresztu. Był tymczasowo aresztowany za popełnione w lipcu 2011 roku rozboje. Wówczas również podawał się za policjanta.

Pobyt 19-latka na wolności nie był długi. Jeszcze wczoraj wrócił do aresztu śledczego. Policjanci z IV komisariatu poszukują drugiego ze sprawców. Jego zatrzymanie jest tylko kwestią czasu.

{jumi [*9]}

a