wtorek, lipiec 23, 2024
Follow Us
wtorek, 03 kwiecień 2012 13:38

Na gorącym uczynku

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji / ea/jw
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Na gorącym uczynku fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z Wawra na gorącym uczynku zatrzymali sprawców 4 kradzieży z włamaniem do samochodów. 20-letni Adrian K. i 26-Hubert D. pod osłoną nocy dokonywali nawierceń w bakach pojazdów i tym sposobem kradli benzynę. Funkcjonariusze zabezpieczyli wiertarkę, wiertła, a także baniaki z paliwem, ujawnili również, że 20-latek posiada telefon pochodzący z kradzieży. Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

Wywiadowcy z Wawra tuż po godzinie 2.00 w nocy otrzymali informację na temat dwóch osób, które najprawdopodobniej dokonują kradzieży paliwa z zaparkowanych samochodów.

Stróże prawa natychmiast pojawili się we wskazanym miejscu. Podjęli obserwację mężczyzn, którzy odpowiadali wskazanym rysopisom i dość nerwowo się zachowywali. Podczas legitymowania na zadane im przez mundurowych pytanie, co tu robią, odpowiadali pokrętnie i raczej wymijająco.

Po kilku minutach wszystko było już jasne. Policjanci ustalili, że 20-letni Adrian K. i 26-letni Hubert D. dokonali nawierceń w bakach kilku samochodów i w ten sposób dokonali kradzieży benzyny i oleju napędowego. Łup ukryli w swoim aucie.

Stróże prawa zabezpieczyli wiertarkę i 3 wiertła, a także bańki z paliwem. Powiadomili właścicieli aut, którzy złożyli zawiadomienia o popełnionych przestępstwach. Dalsze czynności funkcjonariuszy dowiodły, że mężczyźni wspólnie i w porozumieniu dokonali 3 kradzieży z włamaniem. Natomiast Adrian K. dodatkowo samodzielnie włamał się do 3 zbiorników koparko-ładowarek, skąd przywłaszczył paliwo o wartości 2 tysięcy złotych. Policjanci ujawnili również, że posiadał przy sobie kradziony telefon komórkowy.

W sumie 20-latek usłyszał 5 zarzutów, natomiast Hubertowi D. policjanci przedstawili 3 zarzuty kradzieży z włamaniem.

{jumi [*9]}

a