poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 30 marzec 2012 15:06

Marihuana w drukarce

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marihuanę ukrył w drukarce Marihuanę ukrył w drukarce www.sxc.hu

Krakowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy tworzyli siatkę dilerów zaopatrujących w marihuanę studentów krakowskich uczelni. 

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podejrzewali, że młodzi mężczyźni mogą zajmować się rozprowadzaniem marihuany wśród studentów, a do procederu może dochodzić w studenckich pokojach.

Kolejne zatrzymania potwierdziły te podejrzenia – w jednym z mieszkań odnaleziono ponad pół kilograma marihuany. Została ona ukryta w drukarce, do której młody mężczyzna sięgał, gdy tylko do pokoju przychodził „klient". Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli akcesoria służące do porcjowania i pakowania marihuany oraz zapiski i telefony komórkowe a także podrobione pieczątki i druki zaświadczeń lekarskich. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy przy użyciu tych pieczątek wystawiano sfałszowane zaświadczenia lekarskie, do kogo mogły one trafiać i ile takich zaświadczeń wystawiono.

Według ustaleń policjantów prowadzących sprawę „interes" ruszył z początkiem roku akademickiego – zebrany materiał dowodowy obejmuje okres od października 2011 roku.

Trzej zatrzymani w tej sprawie mężczyźni to studenci w wieku od 21 do 22 lat. Zostali już przesłuchani, usłyszeli zarzuty mówiące o posiadaniu i udzielaniu środków odurzających – jednemu z nich przedstawiono także zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających, a kolejnemu udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających.

{jumi [*9]}

a