poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
piątek, 30 marzec 2012 14:53

Dolnośląska fabryczka kodów PIN

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dolnośląska fabryczka kodów PIN www.sxc.hu

Policjanci z Wrocławia rozpracowali międzynarodową, zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym procederem skimmingu. Funkcjonariusze zatrzymali pięciu obywateli Bułgarii i Słowacji oraz zlikwidowali linię produkcyjną, służącą do wytwarzania urządzeń sczytujących dane dostępowe klientów. 

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu rozpracowali międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, zajmującą się nielegalnym procederem skimmingu, czyli kopiowaniem zawartości pasków magnetycznych kart płatniczych i uzyskiwaniem numerów PIN. Funkcjonariusze ujawnili i zlikwidowali wyspecjalizowaną linię produkcyjną, służącą do wytwarzania urządzeń montowanych na bankomacie, sczytujących dane dostępowe klientów.

Do zatrzymania doszło na ulicach Dzierżoniowa, w okolicach jednego z bankomatów, na którym sprawcy zamontowali urządzenie służące do skimmingu. Policjanci zlokalizowali miejsce pobytu członków bułgarsko-słowackiej grupy przestępczej. Jak się okazało, w wynajmowanym na terenie powiatu kłodzkiego domu, zorganizowana była linia produkcyjna urządzeń umożliwiających nielegalne kopiowanie danych, w różnych typach bankomatów.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy, urządzenia do kopiowania pasków magnetycznych oraz listwy wyposażone w mikrokamery, służące do pełnej realizacji przestępczego procederu. Jak ustalili funkcjonariusze, grupa rozpoczęła działalność na Dolnym Śląsku kilkanaście dni temu, testując w tym czasie swoje urządzenia na bankomatach w kilku różnych miejscach na terenie województwa.

Zatrzymani planowali działania przestępcze na szeroką skalę, o czym może świadczyć rozpoznanie prowadzone przez nich także na obszarze innych województw oraz zlikwidowana przez policjantów specjalistyczna linia produkcyjna urządzeń do sczytywania danych.

Wszyscy zatrzymani, którzy trafili do policyjnego aresztu, wczoraj zostali doprowadzeni do dzierżoniowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli w tej sprawie zarzuty. Decyzją sądu, na wniosek prokuratury, jeden z nich w czwartek został już tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za przygotowanie do popełnienia przestępstwa podrabiania środków płatniczych, biorąc udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zatrzymanym grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili policjanci, mężczyźni byli już wcześniej karani za granicą za podobne czyny, fałszerstwo środków płatniczych, a także inne przestępstwa kryminalne.

{jumi [*9]}

a