czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
środa, 28 marzec 2012 14:50

Z wycieczki na izbę dziecka

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Trzech nastolatków z wycieczki szkolnej z Lublina zakończyło zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik w… izbie dziecka. Młodzież, podczas przerwy, paliła pod Centrum marihuanę.

Śródmiejscy policjanci z referatu ds. nieletnich zatrzymali nastolatków. Jeden z nich miał sfałszowaną legitymację szkolną, drugi odpowie za posiadanie narkotyków, a trzeci za ich udzielanie.

Policjanci z referatu ds. nieletnich i patologii patrolowali okolice Centrum Nauki Kopernik. W pewnym momencie zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy w okolicy skrzyżowania Wybrzeża kościuszkowskiego z Lipową palili. Kiedy policjanci podeszli do nich okazało się, że była to marihuana.

Młodzi ludzie zostali wylegitymowani. Policjanci sprawdzili również odzież mężczyzn. Jak się okazało niespełna 18-letni Karol B. miał przy sobie legitymację szkolną, w której przerobił datę urodzenia. Jak tłumaczył policjantom, chciał wchodzić do klubów i móc kupować papierosy. 18-letni Patryk R. miał przy sobie działkę marihuany. Policjanci dowiedzieli się, że narkotyki koledzy dostali od niespełna 18-letniego Adriana W. Chłopak został szybko namierzony i zatrzymany.

Cała trójka trafiła do śródmiejskiej komendy. 18-letni Patryk R. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Jego koledzy będą odpowiadać za udzielanie  narkotyków i sfałszowanie dokumentu.

{jumi [*9]}

a