sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 26 marzec 2012 13:13

Ukradł prawie milion złotych

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji / ea/hkk
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piaseczyńscy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszami z KWP w Katowicach zatrzymali sprawcę włamania do boksu handlowego w Wólce Kosowskiej. Łupem włamywacza padł sejf z pieniędzmi na łączną kwotę ponad 840 tys. złotych.

33-letni obywatel Chin usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Ponad tydzień temu doszło do kradzieży z włamaniem na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Nieznany jeszcze wtedy sprawca, pod osłoną nocy, dostał się do wnętrza boksu handlowego po wybiciu szyby wystawowej. Ukradł sejf, w którym były zgromadzone pieniądze w kwocie ponad 840 tys. złotych.

Kryminalni od chwili powiadomienia o zdarzeniu intensywnie pracowali nad rozwiązaniem sprawy. Zbierali materiał dowodowy i krok po kroku ustalali przebieg i okoliczności zdarzenia. Kilka dni później funkcjonariusze z pionu kryminalnego ustalili, że wszystkie wątki tej sprawy prowadzą na Śląsk. Nawiązali ścisłą współpracę z funkcjonariuszami z KWP w Katowicach.

Na efekty tej współpracy nie trzeba było długo czekać. Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali w czwartek w Dąbrowie Górniczej 33-letniego obywatela Chin podejrzewanego o dokonanie kradzieży z włamaniem w Wólce Kosowskiej. Podczas zatrzymania policjanci zabezpieczyli przy mężczyźnie ponad 30 tys. złotych.

33-latek, który od lutego br. przebywał w Polsce nielegalnie, został przewieziony do komendy w Piasecznie. W weekend usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Za kradzież z włamaniem grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a