wtorek, styczeń 31, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 16 marzec 2012 09:19

Dzień Gniewu na Facebooku

Napisane przez Kinga Wesoły / Ruch Wolności
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dzień Gniewu na Facebooku Fot.: KB

Na facebookowym profilu Dzień Gniewu który zgromadził już ponad 6000 sympatyków ukazał się manifest "E-rewolucja Młodych".

 

Dzień Gniewu wg organizatorów to zapowiedź kolejnych protestów młodych w całym kraju. W organizację manifestacji, które mają się odbyć 21 marca w wielu miastach Polski zaangażowane są m.in. te same osoby, które organizowały protesty przeciwko ACTA.


Tego dnia młodzi chcą powiedzieć "5 X NIE":
1) Nie dla ACTA!
2) Nie dla Paktu Fiskalnego!
3) Nie dla niszczenia oświaty!
4) Nie dla bezprawia ZUSu!
5) Nie dla rządu Tuska!

Szczegóły na stronie: http://www.facebook.com/pages/Dzie%C5%84-Gniewu/323636367673586?sk=info. Poniżej prezentujemy cztelnikom Kuriera365 pełny manifest:

 

E-REWOLUCJA MŁODYCH

 

WOJNA ŚWIATÓW


Internet doprowadził do rewolucji. Informacje stają się dostępne od ręki. Społeczności mogą się łatwo organizować. Koszt dostępu do informacji oraz nawiązywania więzi społecznych drastycznie spadł. Tanie przetwarzanie gigantycznych ilości informacji zwielokrotnia wydajność pracy.

Stare elity zbudowały swój świat, życie społeczne, politykę i biznes na podstawie przedinternetowego stanu ograniczeń w dostępie do informacji oraz bezkonkurencyjności stworzonych przez nich modeli biznesowych, społecznych i politycznych. Młodzi mają pozostać wyzyskiwanymi trybikami w ich korporacjach. Władze chcą utrzymać status quo zapewniający sute dochody niepowiązane z realnie wykonywaną pracą.

Stary świat wali się. Jądro władzy politycznej i gospodarczej – system bankowy - jest zgniłe. Błyskawiczny przepływ informacji i kapitału oraz chciwość i głupota, doprowadziły do, ciągle zatajanych, gigantycznych strat największych banków świata. Straty banków uniemożliwiają sprawne funkcjonowanie społeczeństw. Pozbawiają młodzież szans na rozwój i samorealizację.

Notable chronią tę zgniliznę. Chronią sponsorów kampanii wyborczych, chronią darczyńców stołków i synekur dla polityków. Nie karzą hochsztaplerów i głupców winnych zapaści, która pogrąża cały świat. Nie ma żadnych realnych reform. Pudrują syf, zamiatają pod dywan, bezczelnie okłamują. Skutkiem jest kryzys, w którym co kilka miesięcy podwajają się miliardowe straty, obciążające młodych i następne pokolenia.

Starcie starych elit i młodzieży jest nieuchronne. Celem rządzących jest atomizacja młodych. Doprowadzenie do wygaszenia zainicjowanych przez nich protestów. Niedopuszczenie do łączenia sił w realnej rzeczywistości i zniszczenie więzi wirtualnych przez kontrolę Internetu, z wprowadzeniem stanu wyjątkowego włącznie. Wypowiedzieli nam wojnę. Wojnę dwóch różnych światów.

 

KONIEC Z DZIADOSTWEM W POLITYCE


Ośmieszajmy niedołęgi z rządu i opozycji, kręcące się na politycznej karuzeli. Nie używając przemocy i nie ulegając prowokacjom protestujmy przeciwko nasilającemu się zamordyzmowi.

Doprowadzimy do wolnych i demokratycznych wyborów, aby zresetować polską politykę. Wyalienowaną polityczną klasę próżniaczą odeślemy w niebyt. Będziemy częściej wypowiadać się w sprawach państwa w referendach.

Uzyskując polityczne narzędzia zmiany prawa, poszerzymy WOLNOŚĆ, karczując ograniczenia wprowadzane przez stare elity. W szczególności zlikwidujemy niewypłacalny ZUS, obniżymy podatki i dokonamy radykalnych cięć w aparacie władzy i administracji, które przyniosą oszczędności.

Będziemy pielęgnować NIEPODLEGŁOŚĆ i TOŻSAMOŚĆ NARODOWĄ, okazując dumę z osiągnięć i zwycięstw naszych przodków. Mądrość życiowa ludzi starszych, którą cenimy, pomoże ułożyć świat na nowo, ale inicjatywę przejmi [uj]emy my, e-pokolenie.

Zadbamy o PROFESJONALIZM, aby nasze cele były wykonalne, a osiągnięty sukces trwały. Utworzymy grupy programowe zajmujące się pracami legislacyjnymi oraz wszystkimi niezbędnymi analizami, w tym finansowymi.

 

ŁĄCZYMY SIŁY W REALU

 

Awangardą rewolucji internetowej są młodzi. Organizujmy się oddolnie i weźmy sprawy we własne ręce. Łączmy siły bez względu na wykształcenie, wiarę czy poglądy polityczne. Przynależność do partii politycznych czy organizacji społecznych nie przeszkadza we współpracy.

Cieszymy się ze spontanicznego powstania społeczności internetowych, łączących siły dziesiątek tysięcy młodych Polaków. To wielki sukces ponad ustalonymi przez stare elity podziałami i granicami. Czujemy żywioł młodości. Czujemy odradzającą się wspólnotę. Czujemy wzrastającą siłę.

Twórzmy Legiony!
Wpisujmy się na mapę sympatyków pod adresem www.kostkidomina.pl. Osiągajmy masę krytyczną w każdym mieście i gminie. Ci z Was, którzy mają potencjał do zorganizowania spotkania inauguracyjnego, niech przedstawią swoje możliwości pisząc do Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Spotkajmy się na spotkaniu inauguracyjnym. Miejsce i adres podamy na www.kostkidomina.pl Zawiążemy terenową jednostką organizacyjną, wybierzemy liderów. Wraz z liderami utwórzmy struktury ponadlokalne.

Przeprowadzajmy akcje rozrywkowe, sportowe, kulturalne, szkoleniowe i społeczne. Bawmy się. Szkolmy. Walczmy o ideały.

 

CHRZANIMY KORPORACJE


Budujmy nasze własne firmy, które kładą nacisk w pierwszy rzędzie na zaspokajanie autentycznych ludzkich potrzeb. Brak chciwości, wykorzystanie oprogramowania na licencji otwartej oraz innowacyjność dają przewagę konkurencyjną, która zapewnia sukces rynkowy w starciu ze starymi korporacjami.

Budujmy multimedialny portal internetowy, w którym wpływy z reklam trafią głównie do autorów: artykułów, piosenek i filmów.

Budujmy systemy taniej łączności, chroniące prywatność przed inwigilacją.

Budujmy domy i mieszkania, które dzięki systemowi non profit będą znacznie tańsze niż wznoszone przez korporacje.

Budujmy instytucje finansowe, które nie będą zdzierać paskarskich prowizji i opłat od operacji na rachunkach bieżących np. kartami płatniczymi, na których środki będą zawsze w pełni bezpieczne.

Budując te i wiele innych innowacyjnych przedsiębiorstw twórzmy miejsca pracy dla młodych, w którym zrywamy z wyścigiem szczurów. Tworzymy wspólnotę młodych Polaków, którzy samorealizują się, odnoszą życiowy sukces i pokazują korporacjom środkowy palec.

 

JUŻ CZAS!


Przyłącz się i przewracaj www.kostkidomina.pl!

Kopiuj, zamieszczaj, rozsyłaj i promuj ten manifest gdzie tylko możesz!

2012 Copyleft - all rights reversed, wolność kopiowania - wszelkie prawa odwrócone!

 

{jumi [*7]}

a